Wednesday, June 20, 2018

BORDER UNION

A wet day, and we were confined to a tent.  So the light conditions were not so good for pics.  I didn`t get too many usable ones.

And then I left my camera in a friend`s car, so these are late getting to you.

Still, here is the challenge for Best of Breed:





and here is the challenge for Best Puppy:





and finally the challenge for Best Veteran:



BOB

Best of Breed: MILBU WARLOCK AT KENF (IMP) (MR K FULTON)

DCC

Dog CC: PHYLCHER HEARTBREAKER (MR I REID)

RDCC

Res. Dog CC: MELANGEL HIGHLAND VOGUE AT JHANAKIA (MRS S & MRS J AUSTIN & THOMPSON)

BCC

Bitch CC: MILBU WARLOCK AT KENF (IMP) (MR K FULTON)

RBCC

Res. Bitch CC: CANTOVERDE ROYAL CHYNA (MISS S C LANSON)

MINOR PUPPY DOG

1st ELMARAINE FLYING FIDGET NAF (MR M G & MRS E DAVIDSON)
2nd MELANGEL HIGHLAND BY DESIGN AT JHANAKIA (MRS S & MRS J AUSTIN & THOMPSON)
3rd NORTHLYTE SPIRIT OF THE ISLE ( MRS L & MISS K ANDERSON)
Res AMICAE KENZO AT ROSENJON (MRS R M HOBSON)
VHC AMICAE WHISPER SOFTLY (MRS A MACGREGOR)

PUPPY DOG

1st ADNAMASHAN TAKE THAT (MS V FENN WEBBER)
2nd GLENIREN MOONLIGHT MAGIC (MRS I & MR G ROBB)
3rd ABLAZZOR KING OF SPADES (MRS L MORTON)
Res PAPAROTTSIE NEON BLUE AT THISTLEMIST (MRS H E BROADHURST)
VHC ADNAMASHAN THE WANTED AT DEBRILYN (MR B & MISS D HARLE)

LIMIT DOG

1st LAFAY PETITE ETOILE JW (MR A & MRS C FOYNES & MAY)
2nd ROZAMIE REQUEST BELVANE (MR & MRS A RICHARDSON)
3rd PAPAROTTSIE HEART BEATS AT AMICAE (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)
Res ROZAMIE ROBERTO OF ELMARAINE (MR M G & MRS E DAVIDSON)
VHC VLINDER LIGHT OF THE MOON (MR M & MRS A ATKINS)

OPEN DOG

1st MELANGEL HIGHLAND VOGUE AT JHANAKIA (MRS S & MRS J AUSTIN & THOMPSON)
2nd ROZAMIE MONSIEUR PHILIPPE (MRS C LEE-SLATER)
3rd CH GLENIREN SHOOTIN STARMAKER SUNSHOO (MRS I & MR G ROBB)
Res AFTERGLOW ADONIS FOR QUEENSLAKE ( MR K, J & J SHARP-DIXON, REYES & LYNN)
VHC LAFAY PETITE ETOILE JW (MR A & MRS C FOYNES & MAY)

PUPPY BITCH

1st ABLAZZOR QUEEN OF HEARTS (MRS L A WOODROW)
2nd BLACKPARK VOGUE (MR G & MRS C URQUHART)
3rd KIRKCHASE TOMORROW CHILD (MRS E KIRK)
Res STAGEDOOR DIVA OF BEDELLUS (MRS P A BEADLE)

JUNIOR BITCH

1st CANTOVERDE ROYAL CHYNA (MISS S C LANSON)
2nd STAGEDOOR BARBIE (MR T & MRS J ISHERWOOD & SCOVELL)
3rd TOOT SWEET’S MOLLY MALONE (IMP DEU) (MRS D L WATSON)
Res CARAIDEAS RAINBOW’S END (MR P & MRS J A HILL)

POST GRADUATE BITCH

1st MILBU WARLOCK AT KENF (IMP) (MR K FULTON)
2nd PAPPLEWICK PRIDE AND JOY AT CARROLLRYAN (MRS C MONTGOMERY)
3rd ADNAMASHAN STILL GAME (MRS A SKELTON)
Res MARIDOVA VICTORIAS DREAM IN HONRUKAI JW SHCM (IKC) (MISS L MANDELSON)
VHC LAFAY HAS THE LAST WORD WITH AMICAE (MR A, MRS C & MRS M FOYNES, MAY & WHITEHILL)

LIMIT BITCH

1st AMBRE DORE BEATA BEA AT COXLEYVIEW (IMP) JW (MRS J VARLEY)
2nd FARTHINGHALL UNICO BELLA AT SEMPEFIDELIS (MS I L & LORD BUCKLEY-WATERS & BUCKLEY)
3rd BONMESHAY’S MISS KITTY (MRS A & MISS G FRASER & GRAHAM)

OPEN BITCH

st ROZAMIE MADAME REVA (MRS M WHITEHILL)
2nd CH JORGEALIN CAST A SPELL FOR KINGSHAVEN (MRS C LEE-SLATER)
3rd GRINSDALES SWEET CAROLINE AT BANKSHILL (MRS S DEAMER)
Res LYNFLYER WINTER SPARKLE (MRS L A WOODROW

Papillon Judge: MRS ANN ELIZABETH STEVENSON (JEMINAI)
Toy Group Judge: Dr Francis Yeoh
Puppy Toy Group Judge: Mr Nick Gourley
Best in Show Judge: Mr Jeff Luscott
Best Puppy in Show Judge: Mr Nick Gourley
Best of Breed: MILBU WARLOCK AT KENF (IMP) (MR K FULTON)
Best Puppy: ADNAMASHAN TAKE THAT (MS V FENN WEBBER)
Dog CC: PHYLCHER HEARTBREAKER (MR I REID)
Res. Dog CC: MELANGEL HIGHLAND VOGUE AT JHANAKIA (MRS S & MRS J AUSTIN & THOMPSON)
Bitch CC: MILBU WARLOCK AT KENF (IMP) (MR K FULTON)
Res. Bitch CC: CANTOVERDE ROYAL CHYNA (MISS S C LANSON)
Minor Puppy Dog (Entries: 5 Absentees: 0)
1st ELMARAINE FLYING FIDGET NAF (MR M G & MRS E DAVIDSON)
2nd MELANGEL HIGHLAND BY DESIGN AT JHANAKIA (MRS S & MRS J AUSTIN & THOMPSON)
3rd NORTHLYTE SPIRIT OF THE ISLE ( MRS L & MISS K ANDERSON)
Res AMICAE KENZO AT ROSENJON (MRS R M HOBSON)
VHC AMICAE WHISPER SOFTLY (MRS A MACGREGOR)
Puppy Dog (Entries: 6 Absentees: 1)
1st ADNAMASHAN TAKE THAT (MS V FENN WEBBER)
2nd GLENIREN MOONLIGHT MAGIC (MRS I & MR G ROBB)
3rd ABLAZZOR KING OF SPADES (MRS L MORTON)
Res PAPAROTTSIE NEON BLUE AT THISTLEMIST (MRS H E BROADHURST)
VHC ADNAMASHAN THE WANTED AT DEBRILYN (MR B & MISS D HARLE)
Junior Dog (Entries: 5 Absentees: 1)
1st PHYLCHER HEARTBREAKER (MR I REID)
2nd CANTOVERDE CAPTAIN CASPER (MISS S C LANSON)
3rd TIJUANA DOUBLE TROUBLE (Q A V & A J BRUCE & BRUCE-JACKSON)
Res PAPAROTTSIE TALK THE TALK (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)
Post Graduate Dog (Entries: 10 Absentees: 0)
1st PHYLCHER HEARTBREAKER (MR I REID)
2nd SERENGLADE LEAP OF FAITH FOR TEMELORA (MRS S MORRELL)
3rd PAPPRETTY FOR EVER AND EVER AT ROSENJON (MRS R M HOBSON)
Res ADNAMASHAN CRAIGLANG FOR PAMHURST (MISS P TAYLOR)
VHC PAPPLEWICK PERSIAN POWER JW SHCM (MISS J CLINT)
Limit Dog (Entries: 9 Absentees: 0)
1st LAFAY PETITE ETOILE JW (MR A & MRS C FOYNES & MAY)
2nd ROZAMIE REQUEST BELVANE (MR & MRS A RICHARDSON)
3rd PAPAROTTSIE HEART BEATS AT AMICAE (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)
Res ROZAMIE ROBERTO OF ELMARAINE (MR M G & MRS E DAVIDSON)
VHC VLINDER LIGHT OF THE MOON (MR M & MRS A ATKINS)
Open Dog (Entries: 13 Absentees: 2)
1st MELANGEL HIGHLAND VOGUE AT JHANAKIA (MRS S & MRS J AUSTIN & THOMPSON)
2nd ROZAMIE MONSIEUR PHILIPPE (MRS C LEE-SLATER)
3rd CH GLENIREN SHOOTIN STARMAKER SUNSHOO (MRS I & MR G ROBB)
Res AFTERGLOW ADONIS FOR QUEENSLAKE ( MR K, J & J SHARP-DIXON, REYES & LYNN)
VHC LAFAY PETITE ETOILE JW (MR A & MRS C FOYNES & MAY)
Veteran Dog (Entries: 5 Absentees: 0)
1st CH PAPPLEWICK PREACHER MAN JW SHCM (MISS J CLINT)
2nd CONYSLUCK MASTER PIP (MISS C LETCH)
3rd JHANAKIA HIGHLAND DESTINY (MRS S & MRS J AUSTIN & THOMPSON)
Res TEMELORA BOBBY DAZZLER JW (MRS S MORRELL)
VHC VOLPECULA EMERALD (MISS E B PATRICK)
Minor Puppy Bitch (Entries: 4 Absentees: 0)
1st TARNOCK RUFFLES FOR TEMELORA (MRS S MORRELL)
2nd AMICAE ROSIE BUD (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)
3rd NORTHLYTE AE FOND KISS (MRS E ANDERSON)
Res ABLAZZOR ANGEL DELIGHT (MRS L MORTON)
Puppy Bitch (Entries: 6 Absentees: 2)
1st ABLAZZOR QUEEN OF HEARTS (MRS L A WOODROW)
2nd BLACKPARK VOGUE (MR G & MRS C URQUHART)
3rd KIRKCHASE TOMORROW CHILD (MRS E KIRK)
Res STAGEDOOR DIVA OF BEDELLUS (MRS P A BEADLE)
Junior Bitch (Entries: 4 Absentees: 0)
1st CANTOVERDE ROYAL CHYNA (MISS S C LANSON)
2nd STAGEDOOR BARBIE (MR T & MRS J ISHERWOOD & SCOVELL)
3rd TOOT SWEET’S MOLLY MALONE (IMP DEU) (MRS D L WATSON)
Res CARAIDEAS RAINBOW’S END (MR P & MRS J A HILL)
Novice Bitch (Entries: 1 Absentees: 0)
1st ABLAZZOR QUEEN OF HEARTS (MRS L A WOODROW)
Post Graduate Bitch (Entries: 6 Absentees: 0)
1st MILBU WARLOCK AT KENF (IMP) (MR K FULTON)
2nd PAPPLEWICK PRIDE AND JOY AT CARROLLRYAN (MRS C MONTGOMERY)
3rd ADNAMASHAN STILL GAME (MRS A SKELTON)
Res MARIDOVA VICTORIAS DREAM IN HONRUKAI JW SHCM (IKC) (MISS L MANDELSON)
VHC LAFAY HAS THE LAST WORD WITH AMICAE (MR A, MRS C & MRS M FOYNES, MAY & WHITEHILL)
Limit Bitch (Entries: 4 Absentees: 1)
1st AMBRE DORE BEATA BEA AT COXLEYVIEW (IMP) JW (MRS J VARLEY)
2nd FARTHINGHALL UNICO BELLA AT SEMPEFIDELIS (MS I L & LORD BUCKLEY-WATERS & BUCKLEY)
3rd BONMESHAY’S MISS KITTY (MRS A & MISS G FRASER & GRAHAM)
Open Bitch (Entries: 4 Absentees: 1)
1st ROZAMIE MADAME REVA (MRS M WHITEHILL)
2nd CH JORGEALIN CAST A SPELL FOR KINGSHAVEN (MRS C LEE-SLATER)
3rd GRINSDALES SWEET CAROLINE AT BANKSHILL (MRS S DEAMER)
Res LYNFLYER WINTER SPARKLE (MRS L A WOODROW)
Veteran Bitch (Entries: 2 Absentees: 0)
1st CH PAPPLEWICK PRETTY IN PINK AT ADINAKEN JW SHCM (MRS K M SMITH)
2nd JHANAKIA MASQUERADE AT LAFAY (MR A & MRS C FOYNES & MAY)

Wednesday, May 23, 2018

SKC

My local Ch show this time, and as usual I didn`t get so  many pics as I was busy socialising.  Was also thwarted by an unusual number of views blocked by stewards` bottoms - and this is the sad reason why there is no video of the Puppy Challenge.

However, here is the Challenge for Best of Breed:







and here is the challenge for Best Veteran:





DCC

Dog CC: PAPAROTTSIE HEART BEATS AT AMICAE (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)

RDCC

Res. Dog CC: TEMELORA LET IT BE MAGIC JW (MRS S MORRELL)

BEST PUPPY

Best Puppy: COLLNESS KISS N TELL SHEVID (MR C & MRS A THORNTON)

BITCH CHALLENGE


VETERAN DOG

1st TEMELORA BOBBY DAZZLER JW (MRS S MORRELL)
2nd CONYSLUCK MASTER PIP (MISS C LETCH)
3rd ABBEYTON HERE WE GO AGAIN FOR LOERBURN (MRS C NOLAN)

MINOR PUPPY DOG

1st NORTHLYTE SPIRIT OF THE ISLE ( MRS L & MISS K ANDERSON)
2nd ADNAMASHAN TAKE THAT (MS V FENN WEBBER)
3rd DELPHLANDS LORD DEL BOY NAF (MISS M MOSS)
Res PAPAROTTSIE NEON BLUE AT THISTLEMIST (MRS H E BROADHURST)
VHC SKYVANA VAN HELSING (MISS S C LANGDON)

LIMIT DOG

st PAPAROTTSIE HEART BEATS AT AMICAE (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)
2nd AMICAE BADGER (MRS W A WILSON)
3rd AFTERGLOW ADONIS FOR QUEENSLAKE (MR K, J & J SHARP-DIXON, REYES & LYNN)
Res MARBLEDALE BRIGHT SPARK (MISS S ROBERTS)
VHC ROZAMIE ROBERTO OF ELMARAINE (MR M G & MRS E DAVIDSON)

OPEN DOG

1st TEMELORA LET IT BE MAGIC JW (MRS S MORRELL)
2nd CH FRASERMAR STORM IN THE SNOW (MRS E ANDERSON)

VETERAN BITCH

1st CH PAPPLEWICK PRETTY IN PINK AT ADINAKEN JW SHCM (MRS K M SMITH)
2nd CRAIGABER TIMEWATCH JW (MRS A MACGREGOR)

MINOR PUPPY BITCH

1st TARNOCK RUFFLES FOR TEMELORA (MRS S MORRELL)
2nd NORTHLYTE AE FOND KISS ( MRS L & MISS K ANDERSON)
3rd ROZAMIE MADAM BUTTERFLY AT JENNOBAR (MRS V & MRS Y MORRIS & LANGTON)
Res PAPMAR MOONLIGHT SERENADE TO KLIBRECK (MRS M MACKENZIE)

PUPPY BITCH

1st COLLNESS KISS N TELL SHEVID (MR C & MRS A THORNTON)
2nd TOOT SWEET’S MOLLY MALONE (IMP DEU) (MRS D L WATSON)

JUNIOR BITCH

1st STAGEDOOR BARBIE (MR T & MRS J ISHERWOOD & SCOVELL)
2nd CARAIDEAS RAINBOW’S END (MR P & MRS J A HILL)
3rd JORGEALIN INDIAN MAGIC AT LIZLANMOR NAF (MISS E MORLEY)

POST GRADUATE BITCH

1st ADNAMASHAN STILL GAME (MRS A SKELTON)
2nd MARIDOVA VICTORIAS DREAM IN HONRUKAI JW SHCM (IKC) (MISS L MANDELSON)
3rd SKYVANA TINKERBELL (MISS S C LANGDON)
Res TEMELORA ADELE (MRS S MORRELL)
VHC ROZAMIE FLEUR ROUGE FOR JENNOBAR (MRS V & MRS Y MORRIS & LANGTON)


LIMIT BITCH

 st FARTHINGHALL UNICO BELLA AT SEMPEFIDELIS (MS I L & LORD BUCKLEY-WATERS & BUCKLEY)
2nd SHADOWKNIGHT EBONY ROSE OF SKYVANA (MISS S C LANGDON)
3rd JAROMA LADY OF THE LAKE (MR J A & MRS P J ROBINS)

Tuesday, May 22, 2018

OPEN BITCH

Open Bitch (Entries: 6 Absentees: 2)
1st CH JORGEALIN CAST A SPELL FOR KINGSHAVEN (MRS C, MR R & MRS J LEE-SLATER & BANFIELD)
2nd GRINSDALES SWEET CAROLINE AT BANKSHILL (MRS S DEAMER)
3rd ROZAMIE MADAME REVA (MRS M WHITEHILL)

Papillon Judge: MR S CARROLL
Toy Group Judge: Mr D Guy
Puppy Toy Group Judge: Mrs J Peak
Veteran Toy Group Judge: Miss S Dykes
Best in Show Judge: Mr S J Mallard
Best of Breed: CH JORGEALIN CAST A SPELL FOR KINGSHAVEN (MRS C, MR R & MRS J LEE-SLATER & BANFIELD)
Best Puppy: COLLNESS KISS N TELL SHEVID (MR C & MRS A THORNTON)
Best Veteran: TEMELORA BOBBY DAZZLER JW (MRS S MORRELL)
Dog CC: PAPAROTTSIE HEART BEATS AT AMICAE (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)
Res. Dog CC: TEMELORA LET IT BE MAGIC JW (MRS S MORRELL)
Bitch CC: CH JORGEALIN CAST A SPELL FOR KINGSHAVEN (MRS C, MR R & MRS J LEE-SLATER & BANFIELD)
Res. Bitch CC: STAGEDOOR BARBIE (MR T & MRS J ISHERWOOD & SCOVELL)
Minor Puppy Dog (Entries: 5 Absentees: 1)
1st NORTHLYTE SPIRIT OF THE ISLE ( MRS L & MISS K ANDERSON)
2nd ADNAMASHAN TAKE THAT (MS V FENN WEBBER)
3rd DELPHLANDS LORD DEL BOY NAF (MISS M MOSS)
Res PAPAROTTSIE NEON BLUE AT THISTLEMIST (MRS H E BROADHURST)
VHC SKYVANA VAN HELSING (MISS S C LANGDON)
Puppy Dog (Entries: 0 Absentees: 0)
Junior Dog (Entries: 4 Absentees: 0)
1st TIJUANA DOUBLE TROUBLE (Q A V & A J BRUCE & BRUCE-JACKSON)
2nd PAPAROTTSIE TALK THE TALK (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)
3rd IOTASTAR’S BRAVE NEW WORLD (MS J D & MR C J RAMSEY & MOWATT)
Res PHYLCHER HEARTBREAKER (MR I REID)
Post Graduate Dog (Entries: 12 Absentees: 1)
1st SERENGLADE LEAP OF FAITH FOR TEMELORA (MRS S MORRELL)
2nd ADNAMASHAN CRAIGLANG FOR PAMHURST (MISS P TAYLOR)
3rd ALTAYA STAR ATTRACTION (MISS K & MRS A BULL)
Res THISTLEMIST THE DREAM GENIE (MRS H E BROADHURST)
VHC TIJUANA MAYHEM (Q A V & A J BRUCE & BRUCE-JACKSON)
Limit Dog (Entries: 10 Absentees: 0)
1st PAPAROTTSIE HEART BEATS AT AMICAE (MRS M & MRS P WHITEHILL & URWIN)
2nd AMICAE BADGER (MRS W A WILSON)
3rd AFTERGLOW ADONIS FOR QUEENSLAKE (MR K, J & J SHARP-DIXON, REYES & LYNN)
Res MARBLEDALE BRIGHT SPARK (MISS S ROBERTS)
VHC ROZAMIE ROBERTO OF ELMARAINE (MR M G & MRS E DAVIDSON)
Open Dog (Entries: 8 Absentees: 0)
1st TEMELORA LET IT BE MAGIC JW (MRS S MORRELL)
2nd CH FRASERMAR STORM IN THE SNOW (MRS E ANDERSON)
3rd ROZAMIE MONSIEUR PHILIPPE (MRS C LEE-SLATER)
Res SKYVANA TOM THUMB SARASHA ( MISS J S KING)
VHC CONYSLUCK MR PICKLES (MISS C & MRS I L LETCH & BUCKLEY-WATERS)
Veteran Dog (Entries: 4 Absentees: 1)
1st TEMELORA BOBBY DAZZLER JW (MRS S MORRELL)
2nd CONYSLUCK MASTER PIP (MISS C LETCH)
3rd ABBEYTON HERE WE GO AGAIN FOR LOERBURN (MRS C NOLAN)
Minor Puppy Bitch (Entries: 4 Absentees: 0)
1st TARNOCK RUFFLES FOR TEMELORA (MRS S MORRELL)
2nd NORTHLYTE AE FOND KISS ( MRS L & MISS K ANDERSON)
3rd ROZAMIE MADAM BUTTERFLY AT JENNOBAR (MRS V & MRS Y MORRIS & LANGTON)
Res PAPMAR MOONLIGHT SERENADE TO KLIBRECK (MRS M MACKENZIE)
Puppy Bitch (Entries: 2 Absentees: 0)
1st COLLNESS KISS N TELL SHEVID (MR C & MRS A THORNTON)
2nd TOOT SWEET’S MOLLY MALONE (IMP DEU) (MRS D L WATSON)
Junior Bitch (Entries: 3 Absentees: 0)
1st STAGEDOOR BARBIE (MR T & MRS J ISHERWOOD & SCOVELL)
2nd CARAIDEAS RAINBOW’S END (MR P & MRS J A HILL)
3rd JORGEALIN INDIAN MAGIC AT LIZLANMOR NAF (MISS E MORLEY)
Post Graduate Bitch (Entries: 6 Absentees: 0)
1st ADNAMASHAN STILL GAME (MRS A SKELTON)
2nd MARIDOVA VICTORIAS DREAM IN HONRUKAI JW SHCM (IKC) (MISS L MANDELSON)
3rd SKYVANA TINKERBELL (MISS S C LANGDON)
Res TEMELORA ADELE (MRS S MORRELL)
VHC ROZAMIE FLEUR ROUGE FOR JENNOBAR (MRS V & MRS Y MORRIS & LANGTON)
Limit Bitch (Entries: 5 Absentees: 2)
1st FARTHINGHALL UNICO BELLA AT SEMPEFIDELIS (MS I L & LORD BUCKLEY-WATERS & BUCKLEY)
2nd SHADOWKNIGHT EBONY ROSE OF SKYVANA (MISS S C LANGDON)
3rd JAROMA LADY OF THE LAKE (MR J A & MRS P J ROBINS)
Open Bitch (Entries: 6 Absentees: 2)
1st CH JORGEALIN CAST A SPELL FOR KINGSHAVEN (MRS C, MR R & MRS J LEE-SLATER & BANFIELD)
2nd GRINSDALES SWEET CAROLINE AT BANKSHILL (MRS S DEAMER)
3rd ROZAMIE MADAME REVA (MRS M WHITEHILL)
Res METAMORPHIC OPAL AT SEMPEFIDELIS (MS I L & LORD BUCKLEY-WATERS & BUCKLEY)
Veteran Bitch (Entries: 3 Absentees: 1)
1st CH PAPPLEWICK PRETTY IN PINK AT ADINAKEN JW SHCM (MRS K M SMITH)
2nd CRAIGABER TIMEWATCH JW (MRS A MACGREGOR)

Monday, April 02, 2018

UK TOY

As usual, a well run show, with a large entry.

Very few dog classes covered, as I was involved in showing.

Here is the Challenge for Best in Breed:




Here is the Challenge for Best Puppy:





Here is the Challenge for Best Veteran:





And here is the parade of winners:


DCC, BOB

Add caption
Dog CC , BOB : 1460 MILLER, Miss K F & RYAN Mr E L Feorlig Smarty Pants JW Sh.CM

BCC

Bitch CC : 1436 LANGDON Miss S C Shadowknight Ebony Rose Of Skyvana

RDCC

Res Dog CC : 1371 ANDERSON Mrs E Ch Frasermar Storm In The Snow

SPECIAL BEGINNER

1st: 1523 WALLER Miss M C Lilnrose I'm A Lovebug
2nd: 1394 COX Mrs L G Amicae Moonshine For Temelora
3rd: 1482 OLOF Ms D Tarnock Devine D'or
Res: 1483 OLOF Ms D Rozamie Riccardo At Tarnock NAF TAF

VETERAN DOG

1st: 1511 STANBURY Mrs S Inixia Delightful Dan JW Sh.CM
2nd: 1440 LETCH Miss C Conysluck Master Pip
3rd: 1513 THOMPSON, Mrs J & AUSTIN Mrs S Jhanakia Highland Destiny
Res: 1452 MASKELL Mrs K Kazkell Thyme To Dream JW Sh.CM
VHC: 1466 MORRELL Mrs S Temelora Bobby Dazzler JW
Add caption

MINOR PUPPY DOG

1st: 1509 STANBURY Mrs S Inixia Ever Ready Eddie
2nd: 1435 LANGDON Miss S C Skyvana Van Helsing
3rd: 1455 MASKELL Mrs K Kazkell A Million Dreams
Res: 1421 GRIFFITHS Dr E & M Manawyddan Gavroche
VHC: 1450 MANN, Mrs M & MANN Misses B & J Flash Harry Melangel

JUNIOR DOG

A1st: 1529 WHITEHILL, Mrs M & URWIN Mrs P Paparottsie Walk The Walk
2nd: 1380 BROADHURST Mrs H E Thistlemist the Dream Genie
3rd: 1506 SLATER Mrs L Baillion Black Obsidian
Res: 1499 RICHARDSON Mr & Mrs A Ringlands Sunny Tommy Tucker To Belvane
dd caption

OPEN DOG

1st: 1460 MILLER, Miss K F & RYAN Mr E L Feorlig Smarty Pants JW Sh.CM
2nd: 1371 ANDERSON Mrs E Ch Frasermar Storm In The Snow
3rd: 1433 KING Miss J S Skyvana Tom Thumb Sarasha JW
Res: 1387 CATON Mr J & Mrs S Never Let Me Go Forussi at Henrix (Imp)
VHC: 1505 SHARP-DIXON, Messrs K & REYES, J & LYNN J Afterglow Adonis For Queenslake

VETERAN BITCH

1st: 1405 FOYNES, Mr A J & MAY Mrs C A Jhanakia Masquerade At Lafay
2nd: 1431 HUMPHREY Mr R & Mrs P Bonmeshays Ruby at Gloynbyw Sh.CM
3rd: 1390 COOPER Mr C Galenas Craft
Res: 1516 TIDMARSH Mrs K A Creliatown Royal Mosaic
VHC: 1517 TIDMARSH Mrs K A Royal Moonbeam for Creliatown

MINOR PUPPY BITCH

1st: 1454 MASKELL Mrs K Kazkell Milo's Dream
2nd: 1504 SELLICK Miss K A Inixia Devonshire Dumpling NAF
3rd: 1525 WHEELER Ms H Ibstock Dora The Explorer NAF
Res: 1463 MILROY Mrs K Farthinghall Zain Rox
VHC: 1413 GEARY Mrs G A Taliesyn Black Azalea

PUPPYBITCH

st: 1395 COX Mrs L G Temelora Looks Like An Angel
2nd: 1439 LANSON Miss S C Cantoverde Royal Chyna
3rd: 1520 URQUHART Mr G & Mrs C Blackpark Patricia
Res: 1485 OLOF Ms D Tarnock Runaway Ruby
VHC: 1473 MORTON Mrs L Ablazzor Queen of Hearts

JUNIOR BITCH

1st: 1434 KIRK Mrs E Iotastar's Forever Autumn At Kirkchase
2nd: 1373 ANDERSON, Mrs E & ANDERSON Miss K Skyvana Unique At Northlyte
3rd: 1432 ISHERWOOD, Mr T & GADSBY Mr M Stagedoor Barbie
Res: 1420 GREGORY Mrs J K Stagedoor Stripper
VHC: 1451 MANN, Mrs M & MANN Misses B & J Stagedoor Beatrix Melangel

GRADUATE BITCH

1st: 1453 MASKELL Mrs K Lilnrose Too Vain to Dream Kazkell
2nd: 1470 MORRELL Mrs S Temelora Adele
3rd: 1508 SPARKES Mrs V A Pinkmead Delightful Eve
Res: 1400 DAVIDSON Mrs P Cintarshe Red Emerald
VHC: 1407 FOYNES, Mr A J & MAY, Mrs C A & WHITEHILL Mrs M Lafay Has The Last Word With Amicae 

POST GRADUATE BITCH

1st: 1446 MAGRI, Mr J & MATTHEWS Mrs A A'Dior's Make A Wish Rozamie (Imp)
2nd: 1461 MILLER, Miss K F & RYAN Mr E L Feorlig Wake Up Maggie JW
3rd: 1453 MASKELL Mrs K Lilnrose Too Vain to Dream Kazkell
Res: 1471 MORRIS, Mrs V & LANGTON Mrs Y Rozamie Fleur Rouge For Jennobar
VHC: 1383 BUCKLEY, Lord D L R & BUCKLEY-WATERS Mrs I L Farthinghall Unico Bella At Sempefidelis

LIMIT BITCH

1st: 1436 LANGDON Miss S C Shadowknight Ebony Rose Of Skyvana
2nd: 1489 ORCHARD Miss S Ringland Yoko's Solo At Panspayon Sh.CM
3rd: 1479 MUNN Mrs P Ringlands Treasure Sunshine
Res: 1522 VARLEY Mrs J Ambre Dore Beata Bea At Coxleyview (Imp) JW
VHC: 1526 WHEELER, Mrs J M & WHEELER Ms S H Golygfamor Mademoiselle